Zasady odwiedzin w Oddziale Patologii Noworodka
Niezależnie od poniższych zasad odwiedzający mają obowiązek stosować się do poleceń personelu oddziału.
- Odwiedziny odbywają się codziennie, w godzinach od 12.00 do 18.30.
- Kangurowanie zaczynamy po zakończonym karmieniu na godzinę 12-tą.
- Kangurowanie kończymy o godzinie 14.00 (obchód lekarski).
- Po zakończonym obchodzie rodzice mogą przebywać z dziećmi i do godziny 18.30.
- U każdego dziecka w danym dniu może przebywać tylko jeden opiekun (mama lub tata).
- Opiekun wchodzi do szpitala Głównym Wejściem od ulicy Dobrej.
- Przy wejściu do szpitala opiekun dokonuje pomiaru temperatury (na oddział wchodzimy przy temperaturze ciała poniżej 37.5 °C.
- W trakcie odwiedzin opiekun nie może wychodzić poza oddział OITN.
- Rzeczy osobiste opiekun pozostawia w szafce, która znajduje się na OITN (w tym telefon).
- W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną na oddziale mamy mogą korzystać z pokoju laktacyjnego
w reżimie sanitarnym (tylko jedna mama w tym samym czasie). - Czas załączenia kamerek z programu „Oko na malucha” 13:00 -14:00.


